Dzisiaj jest: 2019-05-22
Wybierz język / Choose language / Wählen Sie die Sprachvariante:
O firmie Oferta Kontakt Inne informacje
Prowadnice liniowe

Nie ma prawie żadnych obszarów w dziedzinie automatyki i budowy maszyn, gdzie jednostki ruchu liniowego nie są używane. Rozpoczyna się od prostych zadań pozycjonowania, które są potencjalnie bardzo rzadko używane, a kończy się na wielu bardzo złożonych systemach o wysokiej dokładności i wysokiej dynamice.
Szeroki wybór jednostek liniowych RK został opracowany w odniesieniu do różnych zastosowań klienta.

Spindle linear units
Wrzecionowe prowadnice liniowe.

Główną cechą wrzecionowych jednostek liniowych jest ich bardzo wysoka nośność.
Jednostki wrzecionowe są dostępne w wersji ze śrubą trapezową dla prostych zadań lub z wrzecionem kulkowym dla wyższych wymagań.

Linear units with timing belt drive
Prowadnice liniowe z pasem zębatym.

Jednostki liniowe z pasem zębatym są przeznaczone do realizacji dynamicznych zadań w krótkim cyklu Zastosowane pasy GT i HD pozwalają osiągać najwyższą precyzję ruchu i pozycjonowania.


Linear units with rack and pinionJednostki liniowe zębatkowe.

W przypadku dalekich przemieszczeń, jednostki wrzecionowe i z pasem zębatym nie mogą być efektywnie wykorzystane. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednostki liniowej zębatkowej. Przesunięcia do maksymalnie 50 metrów mogą być realizowane bez pogorszenia dokładności.

Rolling guide systems_
Prowadnice ślizgowe i rolkowe.

Jednostki liniowe, które nie są napędzane są idealnym uzupełnieniem dla napędzanej jednostki, np. jeżeli wsparcie dodatkową osią jest wymagane ze względu na obciążenia boczne.


Heavy duty linear units_ D-Line
Ciężkie prowadnice liniowe D-Line.

Prowadnice D-Line łączą dynamikę i wysoką ładowność z niską wagą konstrukcji.

 

Positioning controls and motors_
Sterowanie i silniki.

RK daje możliwość wyboru pozycjonowania, sterowania i napędów jako uzupełnienie programu jednostek liniowych i to stanowi podstawę do opracowania pełnego rozwiązania systemowego.

 

GALERIA ZDJĘĆ1 2

ZarządMisjaHistoriaProfil działalnościPartnerzy handlowi Remonty maszyn , nowe rozwiązania konstrukcyjneProdukcja łożysk specjalnychCięcie laserowe, gięcie blach KielceZnakowanie laserowe detaliSzlifierka bezkłowa SBi 1,5/6Maszyny sterowane numerycznie CNCBudowa urządzeń specjalnych, automatyka, sterowanie CNCProdukty RK ROSE & KRIEGERZaciski SPEEDY BLOCKObróbka metali, wykonywanie części maszynRegeneracja i remonty wrzecion szlifierskich,szlifowanie powłok ceramicznychPodajniki talerzowe technologiczneUsługi zewnętrzne Dane teleadresowe ISKRA ZMiŁSMapa dojazduFormularz kontaktowyKatalogi Łożysk onlineLinki zewnętrzne KarieraWydarzenia firmoweFolder reklamowy

Wszelkie prawa zastrzeżone

O firmie