Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Znaczenie kontroli jakości w procesie produkcji części

Znaczenie kontroli jakości w procesie produkcji części
Opublikowany: Kwiecień 2023

Podstawową formą weryfikacji zgodności produktu lub usługi jest kontrola jakości, dostarczająca bezpośrednich informacji na temat prawidłowości przebiegu procesu produkcyjnego lub usługowego. Sprawowanie kontroli nad procesem produkcyjnym i dążenie do tego, by ostateczny produkt był jak najwyższej jakości to nieodzowne elementy naszej działalności.

Istotą procesu kontroli produktu jest sprawdzenie jego zgodności z dokumentacją dostarczoną przez klienta lub projektem konstruktora oraz eliminacja wad na jak najwcześniejszym etapie procesu produkcyjnego. W związku z powyższym nasz Dział Kontroli Jakości zajmuje się weryfikacją zgodności produkowanych części na etapie wejściowym, między operacjami oraz końcowym. Produkty niezgodne z założoną technologią (specyfikacją) są przekazywane do poprawienia lub odrzucane.

Z uwagi na małoseryjność naszej produkcji kontrola jakości przeprowadzona w naszej firmie jest przeważnie kontrolą stuprocentową polegająca na poddaniu kontroli wszystkich wyprodukowanych jednostek. W nielicznych sytuacjach, podczas produkcji większych serii części przeprowadzana jest kontrola statystyczna, gdzie partię wyrobów ocenia się na podstawie pobranej w sposób losowy próbki.

By sprostać coraz to większym wymaganiom naszych Klientów ulepszamy nasze możliwości na wielu płaszczyznach. W 2022 roku, poprzez zakup i uruchomienie współrzędnościowej maszyny pomiarowej (CMM) Mitutoyo, rozszerzyliśmy nasze zdolności pomiarowe. Mamy teraz możliwość wykonywania bardzo dokładnych pomiarów z dużą prędkością. Współrzędnościowe maszyny pomiarowe to maszyny, które dokonują pomiarów przestrzennych. Mierzą one techniką współrzędnościową w trzech osiach -XYZ. Zaletą współrzędnościowej maszyny pomiarowej (CMM) jest możliwość wysoce precyzyjnych pomiarów elementów trudnych do zmierzenia innymi maszynami pomiarowymi.

Najistotniejsze parametry maszyny:

Zakres: 900 x 1600 x 600 m

Dokładność: E0, MPE od: (1,7+0,3L/100) µ

E0,MPE:  Z SP25M: (1,7+4L/1000) µm;
             Z TP200: (1,9+4L/1000) µm;
             Z TP20: (2,2+4L/1000) µm;
             L = mierzona długość [mm]

W ISKRA ZMiŁS wykonujemy pomiary między innymi równoległości, prostopadłości, prostoliniowości, okrągłości, płaskości, jak również walcowatości. Pozwala na utrzymanie wysokiej  jakości  produktu, ale również spełnia ważną rolę w weryfikacji oraz optymalizacji procesów biznesowych. Kontrola jakości jest niezbędna w każdym procesie, ponieważ umożliwia monitorowanie działań produkcyjnych, a tym samym eliminację błędów, usterek lub wad. Wysoka jakość wyrobu – to obok ceny – jeden z istotniejszych czynników wpływających na decyzje zakupowe konsumentów. Kontrola jakości, to nieodłączny element w firmie produkcyjnej i bardzo ważne stanowisko. Zdecydowanie lepiej wyłapać błędy na stanowisku kontroli jakości dzięki  czemu uchroni to inwestora przed niepotrzebnymi kosztami i nerwami.

Skontaktuj się z nami!

Produkcja części maszyn:

Tel: +48 41 367 03 20

Email: info@iskra-zmils.com.pl

Zapraszamy do Kontaktu

Liczba wyświetleń:2253 Wróć

Pozostałe aktualności