Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Dociskacze i napinacze Speedy Block

 

slide1-1220x450

Speedy Block – dociski szybkomocujące do procesów automatyzacji i mechanizacji

Posiadamy w ofercie zaciski włoskiego producenta Speedy Block mające zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, podczas powtarzalnego dociskania lub przytrzymywania części maszyn i urządzeń. Oferujemy clampy i akcesoria we wszystkich dostępnych wersjach: Vertical, Long Life, Horizontal, Push and Pull, Latch, Rotational oraz Pneumatic. Prosta, a zarazem skuteczna w działaniu konstrukcja docisków w wykonaniu z różnych stopów stali w pełni pokrywa zapotrzebowanie rynku i Klienta.

SERIA PIONOWA

W serii pionowej dźwignia i ramię dociskowe poruszają się w tym samym kierunku. Dźwignia znajduje się w pozycji pionowej, gdy dociskacz jest w pozycji zamkniętej. Zaciski dostępne są tu dla sił od 75 do 875 daN w serii lekkiej oraz od 1000 do 3000 daN w serii ciężkiej. W przypadku gdy występują siły o dużej intensywności, na przykład: w zamykaniu form na pianki, poliuretany itp. stosowana jest seria ciężka. Narzędzia z tej serii są zbudowane tak, aby można je było łatwo zdemontować umożliwiając tym samym przerobienie pojedynczych elementów zgodnie z wymaganiami użytkowania.

Seria lekka charakteryzuje się elementami z ocynkowanej blachy stalowej, hartowanymi powierzchniowo i rektyfikowanymi tulejami nośnymi (od 130 daN w górę) oraz dźwignią zaciskową wzmocnioną w punktach maksymalnego naprężenia. W ruchu zamykającym występuje prowadzenie boczne, aby zapewnić większą stabilność przy wystąpieniu naprężeń poprzecznych. Wykończenie serii: ocynkowane.

W przypadku serii ciężkiej sworznie i tuleje nośne są wykonane z hartowanej i szlifowanej stali zaś pozostałe części ze stali nierdzewnej. Wykończenie serii: fosforanowane.

Czerwone uchwyty wykonane są z poliuretanu odpornego na oleje, rozpuszczalniki i inne czynniki chemiczne.

SERIA POZIOMA

W serii poziomej dźwignia i ramię dociskowe poruszają się w przeciwnych kierunkach. Dźwignia znajduje się w pozycji poziomej, gdy dociskacz jest w pozycji zamkniętej. Dostępne dociski z siłami mocowania od 40 do 620 daN. Elementy z ocynkowanej blachy stalowej, tuleje nośne (od 350 daN w górę), hartowane powierzchniowo i rektyfikowane. Dźwignia zaciskowa jest wzmocniona w punktach maksymalnego naprężenia. Kształt narzędzia zapewnia bezpieczną odległość między dźwignią a ramieniem dociskowym, co zapobiega zablokowaniu palców operatora podczas otwierania narzędzia. Dźwignia zaciskowa jest prowadzona w pozycji zablokowanej dla dodatkowej stabilności przy każdym ruchu na boki. Aby zapobiec przypadkowym otwarciom spowodowanym wibracjami, niektóre narzędzia z tej serii są wyposażone w urządzenie zwane „urządzeniem zabezpieczającym”, odpowiednie do utrzymywania zacisku w pozycji zamkniętej.

SERIA LONG LIFE

Wzmocnione serie o długiej żywotności - części kute na gorąco, a także hartowane i szlifowane czopy i tuleje sprawiają, że ta seria nadaje się do ciężkich obciążeń.

Mechanizm przełączający: akcesoria, takie jak ramię zaciskowe i dźwignia sterująca, można spawać odpowiednio do zastosowania.

Mechanizm przełączania: te same cechy szczególne i zastosowania, co w poprzednich seriach wzmocnionych pionowo. Konstrukcja tych mechanizmów jest bardziej uniwersalna, możliwe jest spawanie różnych części i akcesoriów oraz tworzenie zacisku, aby lepiej spełniać wymagania dla wszystkich rodzajów potrzeb zaciskania.

Cechy szczególne i zalety:

 • Kute dźwignie zaciskające i kontrolne.
 • Wszystkie sworznie i tuleje są hartowane i szlifowane.
 • Czerwone, ergonomiczne i odporne na olej uchwyty.
 • Prowadnica ramienia mocującego jest regulowana.

Stosowane w średnich i ciężkich pracach mocujących, przy spawarkach, pracach stolarskich, formach i ogólnie, gdy potrzebne są duże siły mocujące i gdy występuje duża powtarzalność ruchów.

SERIA SUWAKOWA

W tej serii ruch kołowy dźwigni sterującej przekształca się w ruch liniowy popychacza. Z wyjątkiem modeli 120 / AS i 300 / AS, ta seria działa i zaciska poprzez pchanie lub ciągnięcie.

Dla lekkich serii (mocowanie od 80 do 720 daN): popychacz, tuleja prowadząca i inne części z ocynkowanej blachy stalowej. Główną cechą modeli ASD / ASS jest punkt przyłożenia niskiej siły, a także bardzo zmniejszone obciążenie pionowe. Modele 80-165-340 / AS mają możliwość montażu z przodu za pomocą zewnętrznego gwintu, który umożliwia obrócenie dźwigni sterującej do najbardziej korzystnego położenia. Wspornik zwiększa zakres zastosowań.

Dla serii ciężkich (mocowanie od 120 do 4500 daN): na bazie wykonanej z lakierowanego na czarno mosiądzu dla rozmiaru 70. Podstawa wykonana z kutej stali lakierowanej na czarno dla innych rozmiarów. Komponenty z blachy stalowej utwardzanej galwanicznie, trzpienie ze stali ocynkowanej. Tuleje podtrzymujące i czopy przechodzą utwardzenie.

SERIA HAKOWA

Ruch kołowy dźwigni sterującej przekształca się w ruch liniowy pręta. Ta seria służy głównie do mocowania pokryw na zawiasach i do pojemników. Dostępny z siłami od 160 do 1000 daN, a w ciężkich seriach od 1700 do 4000 daN. Popychacze można regulować w obrębie skoku (wysokość D). Główne cechy różnych modeli:

DLA MODELI T, TF, TL, TFL, T2:

 • Podstawa podparta równolegle do linii siły działania.
 • W pozycji zamkniętej dźwignia sterująca jest równoległa do podstawy nośnej.

DLA MODELI T3:

 • Podstawa podpory prostopadła do linii siły działania.
 • W pozycji zamkniętej dźwignia sterująca jest równoległa do podstawy nośnej.

DLA MODELI T4:

 • Podstawa podpory prostopadła do linii siły działania.
 • W pozycji zamkniętej dźwignia sterująca jest prostopadła do podstawy podpory.

DLA MODELI T5, T6:

 • Jeśli narzędzie musi być używane na maszynach lub w aplikacjach w obecności silnych naprężeń lub wibracji, w których prawdopodobne jest przypadkowe i niepożądane otwarcie, konieczne jest zapewnienie bezpiecznego chwytu za pomocą zatrzasku 

SERIA EKONOMICZNA

Ruch kołowy dźwigni sterującej przekształca się w ruch liniowy cięgna. Ta seria służy do zamykania pojemników i jest dostępna w 3 rozmiarach dla ładunków 100-200-300 kg. Wykonanie ze sprężyną bezpieczeństwa lub bez, ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej AISI 304.