Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Inżynieria odwrotna w produkcji łożysk

Inżynieria odwrotna w produkcji łożysk
Opublikowany: Feb 2021

Dział Łożysk Specjalnych zajmuje się produkcją łożysk specjalnego zastosowania, które są dostępne w sprzedaży. Łożyska te produkujemy na podstawie dokumentacji konstrukcyjnej opracowanej przez naszych konstruktorów. Produkowane przez nas łożyska są zgodne w zakresie typowymiarów i dokładności ze światowymi standardami.

Kiedy inżynieria odwrotna może pomóc

Często dostajemy od naszych klientów pytania o wyprodukowanie łożysk na podstawie wzorca starego, zużytego łożyska, które nie jest już dostępne na rynku lub nie ma dostępu do dokumentacji konstrukcyjnej. W takiej sytuacji klient dostarcza nam wzorzec łożyska, a my stosujemy inżynierię odwrotną. To proces polegający na szczegółowej analizie tego wzoru i tworzeniu dokumentacji konstrukcyjnej, na podstawie której tworzymy produkty w takiej samej jak wzór, bądź ulepszonej, postaci i jakości.

Realizacja na przykładzie łożyska skośnego

Naszym najnowszym produktem, wyprodukowanym za pomocą inżynierii odwrotnej, jest niedostępne na rynku łożysko skośne dwurzędowe z dwoma pierścieniami zewnętrznymi. 

łożysko skośne w poziomie     łożysko skośne w poziomie 2

Łożyska skośne są łożyskami precyzyjnymi, szybkoobrotowymi, przenoszącymi obciążenia wzdłużne. Prace polegały na demontażu łożyska, wykonaniu pomiarów, stworzeniu modelu 3D, opracowaniu dokumentacji konstrukcyjnej oraz wykonaniu detali. Produkcja detali, a właściwie już końcowe ich szlifowanie, wymagała od szlifierza dużego doświadczenia i umiejętności. Musiał wykonać bieżnie łożyska w minimalnym rozrzucie wymiaru na wszystkich czterech bieżniach oraz uzyskać inne bardzo zacieśnione parametry, aby uzyskać klasę dokładności P4. Dzięki temu obie bieżnie łożyska były równomiernie obciążone, a obroty pierścieni zewnętrznych łożyska były jednakowe. Od tego zależała poprawna praca łożyska i jego trwałość.

 

Skontaktuj się z nami!

Łożyska specjalne:
Tel: +48 41 367 03 22

Email: info@iskra-zmils.com.pl

Zapraszamy do Kontaktu

Liczba wyświetleń:2911 Wróć

Pozostałe aktualności

 • Dociskacze szybkomocujące Speedy Block

  Dociskacze szybkomocujące Speedy Block

  Październik 2023
 • Wyprzedaż łożysk

  Wyprzedaż łożysk

  Wrzesień 2023

  Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku, czyścimy nasze magazyny, a co za tym idzie wyprzedajemy łożyska i produkty łożyskowe, które mamy na stanie. Już dziś kup łożyska polskiej produkcji w cenach niższych nawet o 70%.

 • 30 lecie firmy z 50 letnim doświadczeniem

  30 lecie firmy z 50 letnim doświadczeniem

  Wrzesień 2023

  Firma Iskra Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o. pod obecną nazwą działa od 1993 roku. Jej historia sięga jednak do roku 1972. Od początku swojego istnienia mieści się przy ul. Mielczarskiego 43 w Kielcach.