Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

W przeciągu niemal pięćdziesięciu lat naszej działalności wykonaliśmy remonty i modernizacje kilkuset maszyn produkcyjnych.

Od samego początku jesteśmy związani z branżą łożyskową, obecnie dostarczamy usługi także dla branży automotive, odlewniczej, narzędziowej oraz oponiarskiej. Remontujemy i modernizujemy obrabiarki do metali oraz maszyny do produkcji seryjnej.

Specjalizujemy się w szlifierkach do metali. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w remontach następujących typów maszyn: szlifierki bezkłowe, szlifierki do otworów, szlifierki do bieżni głównej, szlifierki do bieżni pomocniczej, szlifierki do czół, szlifierki do wałków, szlifierki do nacinania zębów.

Wykonujemy również naprawy i modernizacje następujących typów maszyn: dogładzarki, tokarki zadaniowe, wirówki, wiertarki, wiertarki do głębokich otworów, kokilarki, zdzierarki, nakiełczarko-zataczarki oraz inne obrabiarki do produkcji seryjnej.

Świadczymy usługi remontowe w zakresie uzgodnionym z odbiorcą jak np:

  • regeneracje podzespołów obrabiarek (Wrzecienników, Diamentowników, Suportów i innych),
  • remonty generalne mechaniczne,
  • wymiana przestarzałych rozwiązań technicznych na nowoczesne,
  • modernizacja sterowania wraz z wymianą okablowania i szafy sterowniczej.

Przed każdym remontem przeprowadzamy weryfikację stanu technicznego części i podzespołów maszyny w grupie złożonej z konstruktora, mechanika, technologa, a często także klienta. Remonty wykonujemy na podstawie dokumentacji remontowej przygotowanej przez nasze biuro konstrukcyjne.

Części i podzespoły regenerujemy i wykonujemy w przeważającej większości przy użyciu własnego parku maszynowego. Po przeprowadzeniu montażu oraz uruchomienia maszyny, jest ona odbierana i kwalifikowana do pracy wspólnie z przedstawicielami klienta w naszym zakładzie.