Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Polski Producent Łożysk Specjalnych

Polski Producent Łożysk Specjalnych
Opublikowany: Kwiecień 2020

Dlaczego warto zainwestować w produkcje łożysk (specjalnych) w Polsce?

Niewątpliwie, do tej pory produkcja łożysk była trudnym przedsięwzięciem. Powodów jest wiele, miedzy innymi wysokie koszty produkcji, duża konkurencja na rynkach światowych, ale najistotniejszym problemem, z którym zmagali się polscy przedsiębiorcy była konkurencja- producenci z regionu azjatyckiego, których oferta była zazwyczaj kilkakrotnie tańsza. Jakość tych produktów była niższa, jednak cześć z nich, przeznaczona na rynek europejski, poprawiała się stopniowo w ostatnim czasie, dzięki czemu powiększyła się grupa odbiorców docelowych.

Czyżby nadciągała zmiana?

Dawny trend, czyli likwidacja mniejszych firm produkcyjnych i dystrybucyjnych, które opierały się o wyrobione kontakty, osłabił się. Jednak być może ponownie wróci do łask i zmieni postrzeganie produkcji lokalnej. Czas pokaże jak zmieni się przewaga konkurencji na rynkach światowych, zwłaszcza w tak trudnym położeniu, w jakim znajdują się teraz firmy produkcyjne.


Produkcja łożysk może stać się nasza przewagą na rynku lokalnym i nie tylko.

Nasza firma zajmuje się nie tylko produkcją łożysk specjalnych. Zajmujemy się także wytwarzaniem i automatyzacją maszyn, produkcją ich podzespołów oraz serwisowaniem. Współpracujemy z takimi branżami jak automotive, branża łożyskowa, górnictwo, rolnictwo, przemysł spożywczy i wiele innych. Posiadamy rozległy park maszynowy, który ciągle rozbudowujemy o nowoczesne maszyny do obróbki metali wykorzystujące najnowsze technologie.

W swojej ofercie posiadamy produkty specjalistyczne, które można dostać jedynie u światowych liderów branży łożyskowej. Z tak poważnymi producentami było i jest nam bardzo trudno bezpośrednio konkurować, jednak udało nam się utrzymać na rynku- jesteśmy już na nim od ponad 30 lat. Możemy pochwalić się dużą bazą naszych klientów, z którymi współpracujemy od wielu lat w Polsce i zagranicą. Naszą przewagą jest elastyczność, indywidualne podejście do klienta, produkcja seryjna i jednostkowa wyrobów, które są trudno dostępne na rynku krajowym i zagranicznym. Kolejnym istotnym czynnikiem, dzięki któremu klienci decydują się na współpracę z nami to możliwości krótkich serii i szybki czas adaptacji produkcji do nowego wyrobu, co za tym idzie- szybka dostawa. U konkurencji czas dostawy nietypowych wyrobów łożyskowych mniej popularnych na rynku, sięga od kilku miesięcy czasem nawet do jednego roku. Wszystkie nasze wyroby w całości produkowane są w Polsce, w naszej fabryce w Kielcach.

Nieustannie rozwijamy się i uczymy, dzięki czemu nasze produkty są udoskonalane. Przykładem mogą być rolki pokryte z wykorzystaniem specjalnych powłok trudno ścieralnych, np. DLC (diamond like carbon) do prowadzenia drutu, rolki do malarni proszkowych czy rolki odporne na wysokie temperatury (powyżej 350 C). Na specjalne zamówienia produkujemy łożyska ze stali nierdzewnej odporne na działanie w środowisku agresywnym. Nasza kadra inżynierska z wieloletnim doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem pomaga, doradza i rozwiązuje problemy. W przeszłości nasza firma była Ośrodkiem Badawczo Rozwojowym w dziedzinie łożysk, dzięki czemu posiadamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, co wykorzystujemy w naszej codziennej pracy.

 

Skontaktuj się z nami!

Łożyska specjalne:
Tel: +48 41 367 03 22

Email: info@iskra-zmils.com.pl

Zapraszamy do Kontaktu

Liczba wyświetleń:9884 Wróć

Pozostałe aktualności